Feeder fishing tournament
Flagman Feeder Master

Правила

ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ Flagman Feeder Masters

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Змагання FLAGMAN FEEDER MASTERS поводяться з метою визначення кращих спортсменів та команд, підвищення майстерності спортсменів, підготовки їх для подальшої участі у змаганнях різного рівня з лову риби фідером, пропаганди і популяризації спортивної ловлі риби фідером.

2. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

2.1. До участі у змаганнях допускаються спортсмени та команди, які подали встановленої форми заявки, відповідають вимогам, визначеним Організатором та участь яких є погодженою.

2.2. Склад команди: капітан; спортсмен; тренер; запасний спортсмен або помічник. Тренер та запасний спортсмен або помічник мають право давати спортсменам тільки словесні поради і вказівки та знаходитися в межах секторів спортсменів виключно команди, яка їх зареєструвала.

3. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

3.1. Зони та сектори розподіляються серед спортсменів шляхом жеребкування. Порядок черги жеребкування, встановлюється рішенням Суддівської колегії безпосередньо перед його початком.

3.2. Протягом кожного з турів етапу змагання жодна з команд не має права двічі отримати крайній сектор зони. Під час жеребкування секторів спортсмени команд, що отримали крайні сектори в одній із зон, тягнуть жереб сектора наступної зони в першу чергу.

3.3. Жеребкування спортсменів по зонам на змаганнях проводиться виключно перед початком першого туру етапу змагань. Жеребкування спортсменів по секторах проводиться перед початком кожного туру змагань окремо по кожній зоні.

3.4. Кількість часу для ловлі риби складає 5 (п’ять) годин. Лов риби починається сигналом «Старт» та завершується сигналом «Фініш».

3.5. Сигнал «Фініш» є сигналом, що припиняє лов риби спортсменами. Після цього сигналу та до оголошення суддею сигналу «Зважування закінчено», спортсменам забороняється виходити з секторів та допускати в сектори спортсменів та інших осіб.

4. ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

4.1. В кожному секторі знаходиться один спортсмен. Лов риби спортсменом відбувається за допомогою одного вудлища, оснасткою з одним повідцем та одним одинарним гачком. Загальна довжина фідерного вудилища повинна складати не більше 4 (чотирьох) метрів 57 (п’ятдесяти семи) сантиметрів (15ft).

4.2. Після сигналу «Старт» заборонене одночасне знаходження в воді більше однієї оснастки.

4.3. Кількість додаткових вудлищ та оснасток не обмежується.

4.4. На змаганнях дозволяється використовувати лише безпечну для риби оснастку – the running feeder rig.

4.5. Забороняється використання на будь-яких частинах оснастки додаткових елементів з позитивною плавучістю.

4.6. Мінімальна довжина повідця обмежена і складає 50 сантиметрів. Максимальна довжина повідця не обмежена. Забороняється протягувати повідець крізь годівницю, заліплювати в прикормку та намагатись будь-яким чином штучно скоротити його довжину.

4.7. Максимальний розмір гачка – № 10 за міжнародною класифікацією, при цьому відстань від жала гачка до цівки має становити не більше 7 (семи) міліметрів. Використовувати гачки більшого розміру заборонено.

4.8. Спортсмену дозволяється використовувати прикормку та насадку тільки природного походження. Насадка та прикормка можуть бути пофарбовані та змочені нетоксичними ароматичними речовинами.

4.9. Забороняються насадки та прикормки, що містять в будь-якому вигляді живу або мертву рибу, живих або мертвих мурах, мурашині яйця та ікру риб.

4.10. Забороняється насаджувати на гачок та повідець разом з насадкою (або замість неї) будь-які матеріали не тваринного походження з позитивною плавучістю.

4.11. На змаганнях кількість дозволеної прикормки на один тур змагання на одного спортсмена не має перевищувати: 12 (дванадцяти) літрів прикормки та 2,5 (двох з половиною літрів) літрів тваринної складової прикорми, де мотиля не більше 0,5 (половини) літра.

4.12. Сухі ароматизатори, інші добавки до прикормки враховуються до загального дозволенного об’єму прикормки і повинні бути пред’явленні суддям під час перевірки прикормки. Будь-які рідкі ароматизатори можуть використовуватись протягом туру змагання в необмеженій кількості.

4.13. Перевірка прикормок та насадок Суддівською колегією повинна бути розпочата не раніше ніж за пів години після сигналу «Вхід в зону» та завершена не пізніше ніж за пів години до сигналу «Старт». Прикормка, насадка та тваринна складова прикорми пред`являються спортсменом для перевірки в мірній тарі, яка повинна мати чітко вказаний об`єм, нанесений промисловим шляхом.

4.14. Після перевірки прикормки заборонено використовувати сита та механічні засоби для змішування прикормки. Після перевірки прикорми і до сигналу «Старт» забороняється додаткове зволоження прикормки. Після сигналу «Старт» дозволяється додаткове зволоження прикормки тільки за допомогою пульверизатора з застосуванням води або розчину, об`єм яких не обмежений.

4.15. Об’єм суміші, в якій під час перевірки виявлено компоненти тваринної складової, враховується в загальний об’єм тваринної складової.

4.16. Після перевірки прикормки забороняється тримати в секторі спортсмена будь-які прикорми, насадки або тваринну складову прикормки, які перевищують дозволений об’єм.

4.17. Сигнал «Попередній закорм» оголошується за 10 (десять) хвилин до сигналу «Старт» та надає право спортсмену прикорму в місце ловлі за допомогою годівниці без повідця.

4.18. Покльовка риби визначається спортсменом тільки по гнучкій вершинці фідерного вудлища. Використання інших сигналізаторів покльовок заборонено.

4.19. Закидання оснастки в місце ловлі виконується тільки вудлищем, виключно за допомогою м`язової сили спортсмена. Мінімальна дистанція ловлі обмежена і складає 15 метрів від берегової лінії сектора спортсмена.

4.20. Закидання снасті у будь-який інший спосіб, окрім закидання із-зі голови заборонено. Здійснювати закидання снасті, дослідження донного рельєфу та закорм за межами свого сектора заборонено.

4.21. Під час змагань спортсменам дозволяється користуватися тільки платформами (seat box). Біля основної платформи може бути встановлено допоміжне обладнання для виконання додаткових функцій.

4.22. На змаганнях на момент сигналу «Старт», дві опорні ніжки платформи повинні розташовуватися на березі. Під час туру переміщення платформи дозволяється тільки в напрямку берега.

4.23. Після прибуття спортсмена до свого сектора, він може скласти своє спорядження в межах сектора, після чого залишити його. Будь-яка підготовка спорядження спортсменом в межах сектора до сигналу «Вхід в сектор» заборонена. До сигналу «Вхід в сектор» дозволяється приготування прикормки та підготовка вудлищ виключно поза межами сектора.

4.24. Спортсмену дозволено довільно розміщувати вудлища під час ловлі, але частини вудлищ при цьому, не повинні виходити за межі сектора. У випадку, коли умови сектору не дозволяють розмістити вудлище в межах свого сектора, спортсмен має право звернутись до суддів для вирішення цього питання.

4.25. В ході змагань спортсмен може розташовуватись в секторі для ловлі, як вважає за потрібне, але спорядження, що розміщене в секторі, не повинне виходити за межі сектора. У випадку, коли умови сектору не дозволяють розмістити спорядження в межах свого сектору, спортсмен має право звернутись до суддів для вирішення цього питання.

4.26. В своєму секторі спортсмен повинен пересуватися по можливості безшумно та своїми діями не заважати іншим учасникам змагань.

4.27.  Дослідження донного рельєфу спортсмен може виконувати в будь-який час після сигналу «Вхід в сектор». Дослідження донного рельєфу дозволено виконувати за допомогою фідерного вудлища з катушкою оснащеного виключно грузилом. Вага та тип грузила не обмежуються. Всі інші способи дослідження донного рельєфу з використанням додаткових пристроїв заборонені.

4.28. За вимогою судді в період між сигналами «Старт» та «Фініш», спортсмен зобов`язаний та припинити ловлю та пред`явити свою оснастку, прикормку, насадки та будь-яке інше спорядження, що знаходиться в секторі для перевірки.

4.29. Вихід спортсмена за межі сектора для вирівнювання довжин жилок здійснюється виключно з дозволу члена Суддівської колегії та до сигналу «Старт».

4.30. Спортсмену дозволяється заходити в воду на глибину не вищу його колін. Заходити на більшу глибину спортсмен може тільки з дозволу члена Суддівської колегії та під його наглядом.

4.31. Після сигналу «Перевірка прикормки» і до сигналу «Зважування закінчено» спортсмен має право вийти за межі свого сектора за умови крайньої необхідності і тільки з дозволу члена Суддівської колегії. При цьому всі оснастки спортсмена на період його відсутності не повинні знаходитись в воді.

4.32. Без дозволу члена Суддівської колегії після сигналу «Вхід в сектор» й до сигналу «Зважування закінчено» спортсмени не мають права приймати від спортсменів та інших

осіб будь-яку практичну допомогу у підготуванні місця змагань, снастей, насадки і прикормки, виважуванні риби та надавати допомогу іншим спортсменам.

4.33. Підсакою в процесі виважування риби, на змаганнях може користуватися виключно сам спортсмен.

4.34. Після сигналу «Перевірка прикормки» і до сигналу «Зважування закінчено», питна вода, їжа, ліки та т.п. можуть бути передані спортсмену в його сектор тільки через члена Суддівської колегії.

4.35. Під час змагань спортсмени зобов’язані зберігати рибу таким чином, щоб вона залишалася живою (по можливості) на момент зважування. Саж з рибою повинен бути максимально занурений у воду.

4.36. Мінімальна дозволена довжина сажа – 3 метри.

4.37. Виносити рибу за межі сектора та/або передавати її другим особам до сигналу «Зважування закінчено» заборонено.

4.38. На змаганнях до заліку приймається вся виловлена риба.

4.39. До заліку приймається риба, яка випадково виловлена не за рот. Навмисне багріння риби забороняється.

4.40. Риба, спіймана разом з іншою оснасткою, приймається до заліку. Якщо при цьому спіймано більше ніж одна риба, до заліку приймається тільки одна (на розсуд спортсмена), всі інші повинні бути негайно відпущені.

4.41. На змаганнях, після сигналу «Фініш» в залік йде риба, яка знаходиться в сажі або, на момент подачі сигналу, вилучена з води чи знаходиться в підсаку. Заборонено класти в саж рибу спійману після сигналу «Фініш». Додатковий час на виважування риби після сигналу «Фініш» не надається.

4.42. Риба, яка була виловлена під час тренування та турів змагання повинна бути негайно відпущена після закінчення тренування відповідно до Регламенту змагання.

4.43. Риба, яка була виловлена під час турів змагання повинна бути негайно відпущена після сигналу судді зони «Зважування закінчено» з належною обережністю.

4.44. Дозволено використання радіостанцій та мобільних засобів зв`язку, за умови, що такі засоби не будуть заважати іншим учасникам змагання.

4.45. На змаганнях після сигналу «Зважування закінчено», спортсмени зобов`язані залишити сектор змагань протягом 120 хвилин, якщо інше не зазначено в Положенні про змагання.

4.46. Всім учасникам змагань забороняється заважати процедурі зважування, відволікати суддів та заважати їх роботі.

4.47. Після закінчення тренування та кожного з турів спортсмен зобов’язаний прибрати після себе сміття в секторі.

4.48. Після тренування, турів змагань заборонено викидати в воду прикормки, насадки та тваринну складову прикорми.

5. САНКЦІЇ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДО СПОРТСМЕНІВ

5.1. За порушення цих Правил та Положення про змагання, протягом одного змагання, до спортсменів застосовуються наступні санкції: зауваження, попередження, зняття зі змагань.

5.2. Всі порушення спортсменами Правил та Положення про змагання, судді в зонах зобов’язані фіксувати в письмовому вигляді (протокол порушень) та повідомляти про це Суддівську колегію, яка має право винесення додаткових санкцій.

5.3. Зауваження чи попередження може бути винесене спортсмену суддею в зоні або головним суддею. Під час туру змагання спортсмен зобов’язаний припинити ловлю та усунути причину, яка викликала санкцію.

5.4. Санкція «Зауваження» виноситься командам/спортсменам за:

– втручання в роботу судді/суддів, за сперечання з суддею;

– порушення таких пунктів Правил: 4.20; 4.22; 4.24; 4.25; 4.26; 4.27; 4.29; 4.43; 4.44; 4.46;

5.5. Санкція «Зауваження» фіксується у протоколі порушень з зазначенням пункту Правил, який був порушений й підписується суддею в зоні та спортсменом, до якого була винесена санкція. Протоколи порушень в зонах після закінчення туру здаються до Суддівської колегії.

5.6. Санкція «Попередження» виноситься командам/спортсменам за:

– відсутність команди на церемонії відкриття та закриття змагань без дозволу головного судді;

– купання у водоймі в період проведення змагань;

– пред`явлення на перевірку Суддівській колегії насадок, прикормок та тваринних складових не у мірній тарі;

– використання сита для просіювання та механічних засобів для перемішування прикормки після її перевірки Суддівською колегією;

– навмисне переховування забороненої більшої ніж це дозволено Правилами, Положенням про змагання, кількості прикормки або насадки від перевірки;

– закидання оснастки ближче ніж дозволено Положенням про змагання;

– відсутність в секторі під час сигналу «Старт» або «Фініш» без дозволу судді;

– випускання в саж риби, пійманої після сигналу «Фініш». При цьому суддею в зоні з улову спортсмена вилучається найбільша рибина, яка без зважування відпускається у водойму;

– передчасне відпускання риби у водойму (до сигналу «Зважування закінчено»);

– винос улову за межі сектора до сигналу «Зважування закінчено»;

– порушення таких пунктів Правил: 4.1; 4.2; 4.4; 4.5; 4.6; 4.7; 4.8; 4.9; 4.10; 4.11; 4.13; 4.14;

4.16; 4.17; 4.18; 4.19; 4.23; 4.28; 4.30; 4.31; 4.32; 4.33; 4.34; 4.35; 4.36; 4.37; 4.40; 4.41; 4.42;

4.45; 4.47; 4.48.

– повторне винесення санкції «Зауваження» на протязі одного змагання.

5.7. Санкція «Зняття зі змагань» позбавляє спортсмена/команду на право продовження дані змагань, а також, за рішенням Суддівської колегії, може позбавити на право участі у наступних змаганнях турніру. Розгляд санкції «Зняття зі змагань» оформлюється протоколом Суддівської колегії та направляється до Організатора та Генерального спонсора на розгляд.

5.8. Санкція «Зняття зі змагань» виноситься спортсмену/команді за:

– повторне порушення Правил, що викликало санкцію «Попередження»;

– перебування спортсмена у нетверезому стані чи в стані наркотичного сп`яніння на заходах, передбачених регламентом змагання;

– відмову усунути причину, що викликала санкцію «Зауваження» або «Попередження»;

– умисну зміну меж сектора;

– відмову судді зони у перевірці прикормок, насадок, тваринної складової та іншого спорядження що знаходиться у секторі спортсмена під час змагання;

– використання заборонених Правилами або Положенням про змагання снастей та оснасток;

– навмисне багріння риби або використання пристроїв автоматичного підсікання;

– за рибу, спійману та випущену в саж після сигналу «Перервати ловлю»;

– порушення таких пунктів Правил: 4.21; 4.39.

5.9. Спортсмен, який був помічений у підкупі, підтасуванні результатів змагання, підкладанні риби, пійманої не в заліковий час, передаванні своєї риби іншому учаснику або прийманні риби від іншого учасника позбавляється права продовжувати змагання та зафіксовані факти передаються на розгляд Суддівської колегії.

5.10. Винесені спортсменам санкції заносяться в зведений протокол змагання.

5.11. До тренера, запасного спортсмена або помічника команди може бути застосована така санкція, як «Усне попередження». Санкція виноситься членами Суддівської колегії, за створення умов при яких іншим учасникам змагань або членам Суддівської колегії неможливо належним чином виконувати свої обов`язки. При об`явленому третьому «Усному попередженні» тренер, запасний спортсмен або помічник повинен негайно залишити зону змагань до кінця туру змагання. При невиконанні тренером, запасним спортсменом або помічником санкції Суддівської колегії під час проведення туру змагання, команда, до якої належить тренер, запасний спортсмен або помічник, може бути знята зі змагань.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК ЗВАЖУВАННЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ЗМАГАННЯ FLAGMAN FEEDER MASTERS

1.Зважування

1.1. До зважування приймається риба, дозволена до вилову Правилами проведення змагань FLAGMAN FEEDER MASTERS.

1.2. Результатом зважування є запис Головного судді в протоколі зважування за обов`язковою наявністю підпису спортсмена.

1.3. До моменту зважування спортсмен зобов’язаний тримати садок у воді в межах свого сектора. Рибу із садка для зважування приймає виключно представник суддівської колегії після усного сигналу.

1.4. Відпускання риби в водойму спортсменом здійснюється виключно за сигналом Головного судді та після підписання ним протоколу зважування зони.

1.5. Зважування риби проводиться шляхом пересипання улову до тари сітчастого типу (або з перфорованим дном) для вільного стікання води. Спортсмен зобов’язаний бути присутнім під час процесу зважування улову і підписати протокол, в якому обов’язково фіксується вага улову.

1.6. Улов спортсмена може бути повторно зважений тільки у випадку:
– клопотання самого спортсмена;
– збою процесу зважування через вихід з ладу штативу або випадання риби з тари зважування;
– заміни ваг у випадку їх технічної несправності.

1.7. У випадку переважування, передбаченого п. 1.6. Положення, улов повторно переміщується в садок та занурюється в воду, а процедура зважування повторно проходить у порядку, визначеного п. 1.5. Положення.

1.8. Зважування улову виконується з максимальною точністю в межах технічного допуску вагів, але з похибкою не більше 10 грамів.

1.9. Під час процедури зважування, судді зобов’язані розташовувати ваги на спеціальному штативі (тринога).

1.10. Після підписання протоколу зважування зони Головним суддею та сигналу про відпускання риби у водойму, жодні претензії щодо ваги улову від спортсменів або представників команди не приймаються.

2. Визначення переможців

2.1. За кожний грам ваги спортсмену нараховується 1 бал та присвоюється місце у відповідності до кількості балів в зоні.

2.2. Переможцем туру вважається спортсмен, що має найбільшу кількість балів. При рівній кількості балів в одній зоні, спортсменам, зараховується місце, яке визначається як середнє арифметичне від суми місць, що вони могли б поділити.

2.3. Визначення командних результатів здійснюється за сумою місць, зайнятих спортсменами однієї команди у своїх зонах. Переможцем змагання в командному заліку є команда, що набрала найменшу суму місць за тури. У випадку рівності суми місць у двох чи більше команд переможницею вважається команда, яка має найбільшу сумарну кількість балів за всі тури. У випадку рівності сумарної кількості балів за всі тури, переможницею вважається команда, кількість набраних балів якої за останній тур є найбільшою.

2.4. Визначення результатів в особистому заліку здійснюється шляхом сумування місць, зайнятих спортсменом в турах одного етапу змагання. Переможцем змагання в особистому заліку є спортсмен, що набрав найменшу суму місць за тури. У випадку рівності суми місць у двох чи більше спортсменів, переможцем вважається спортсмен, який має найбільшу сумарну кількість балів за всі тури. У випадку рівності сумарної кількості балів за всі тури, переможцем вважається спортсмен, кількість набраних балів якого за останній тур є найбільшою.

2.5. Спортсмени, що залишилися без улову, отримують місце, що рівне максимальному місцю в зоні.

2.6. При знятті спортсмена зі змагань, спортсмени, що займають наступні місця відповідно до протоколу, зміщуються на місця знятих спортсменів.

2.7. Спортсмени, які в зв`язку з заміною, прийняли участь тільки в одному турі, зі змагань особистого заліку виключаються та враховуються вкінці учасників змагань в порядку отриманих ними місць.

2.8. Нагородження переможців проводиться згідно регламенту зазначеного в Положенні про змагання.

2.9. Під час процедури нагородження обов`язково оголошуються всі місця, зайняті спортсменами та командами на змаганнях, всі заявлені протести з відповідно прийнятими Суддівською колегією рішеннями та санкції, що були застосовані до спортсменів та команд з обов`язковим зазначенням прізвищ цих спортсменів та назв команд.